Гражданско дело за делба на една нивичка между две сестри. Люта битка и взаимна ненавист. За да се опита да ги спогоди, съдията им казва:
- Вземете да се разберете коя да вземе нивата, сестри сте, срамота е! Защото, ако не се разберете, държавата ще я вземе. И обявяват делото за решаване (според действащото към онзи момент законодателство, ако не се постигне спогодба, имотът се продава, а парите се разделят между страните.) След няколко дни една от сестрите влиза в кабинета на съдията и му казва:
- Г-н съдия, аз много мислих върху вашите думи. Нека нивата я вземе държавата!
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО