Говорителят на иранската мисия в ООН заяви в четвъртък, че показаните от американския постоянен представител в организацията Ники Хейли доказателства, според които една от изстреляните от йеменските хути ракета е иранска, са фалшиви, предава AFP, цитирана от "Фокус".
По думите на иранския представител, „предполагаемите доказателства, показани днес (четвъртък, 14 декември – б.р.) са изфабрикувани, подобно на тези, представени в друга връзка по-рано“.
Американският постоянен представител в ООН Ники Хейли, представи в четвъртък доказателства, според които изстреляната от хутите през ноември, чиято цел бе най-голямото саудитско международно летище в Рияд, е произведена от Иран, като Техеран впоследствие е предоставил оръжието на йеменската групировка.
Прочетете още
- 15:00 Мъж наднича в частен имот в софийско село, камера го засне СНИМКИ
- 16:00 "Върни ги, не ги обричай на смърт": Мъж задигна клетка с четири малки котета в Бургас ВИДЕО
- 14:30 Схема в Дупница: Подават ти лист за „дарение", после портфейлът ти изчезва СНИМКИ
- 17:00 България гори, Бай Ганьо пуши: Фасът пак лети през прозореца