Газелек (Аячо) постигна историческа първа победа в Лига 1 при 11-ия си опит. Корсиканският тим се наложи с 3:1 над Ница в мач от 11 кръг на шампионата. По този начин беше сложен край на серията на тима на Клоп Пюел от четири поредни победи. Грегори Пужол даде аванс на Газелек още в първата минута, но 10 минути по-късно капитанът на домакините Родерик Филипини си вкара автогол. Той обаче изкупи греха си с попадение в 32-ата минута, когато с глава засече центриране на Дамян Джокович от корнер. Самият Джокович вкара последния гол в мача минута преди почивката. През второто полувреме Ница не успя да стигне до нов гол, въпреки че се оказа с човек повече след червения картон на Жером льо Мойн.  С този успех Газелек напусна последното място на класирането. Шампионът ПСЖ ще може да увеличи на седем точки аванса си на върха на класирането, ако в неделя победи Сент Етиен и се възползва от нулевото равенство на втория Анже като домакин на Гинган. Лориен и Рен направиха 1:1 в дербито на Бретан, докато Монпелие записа втората си победа за сезона, след като се наложи с 2:0 над Бастия.