Полицията издирва мъж и жена задегнали последните пари на 90-годишен пловдивчанин. Възрастният мъж бил посетен в дома си от двамата непознати, които се представили за служители към пенсионно осигуряване, съобщават от пресцентъра на МВР.
Те обещали на дядото да помогнат за увеличение на пенсията му и поискали да им даде банкнота, за да я опишат в документите. След като приключили с попълване на формулярите, мъжът и жената си тръгнали, а домакинът установил, че му липсват над 5600 лева и сигнализирал във Второ РУ.
Предстои материалите по образуваното досъдебно производство да бъдат внесени в районната прокуратура. Предприети са действия за разкриване авторите на престъплението. /Марица.бг
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице