Джейн Ренз е известен професор в областта на геохимията. Освен това тя е любящта съпруга и майка, но през 1987 година й е отрит рак на гърдата. Сякаш нейния продуктивен и пълноценен живот приключва. Болестта я повтаря, но Джейн не се отказва нито за миг по време на борбата й за живот. Тя изпробва какви ли не методи.

Съпругът й също е известен учен, който по това време е работил в Китай. Заедно с колегите си, той прави откритие и хвърля светлина защо много малък процент от жените в Китай страдат от рак на гърдата. В крайна сметка проучването и откритите резултати по думите им помагат на Джейн да пребори коварната болест.

Трябва да се отбележи, че откритието на учените е обект на много спорове и дискусии. Ефектът му не е всепризнат от експертите в областта. Само вие решавате дали да опитате.

„От дълго време не можех да разбера защо толкова малко китайки страдат от този бич за повечето жени по света. Когато се сблъсках с тази болест, опитах да открия колкото е възможно повече информация и да стигна до някакво логическо обяснение”, разказва Джейн.

„Колегите ми, съпругът ми и аз тръгнахме в търсенето на това логическо обяснение, изучавайки ежедневието, упражненията и дори диетите им. На първо място нашето внимание бе привлечено от факта, че в техните диети има много малък процент мазнини – 14%, в сравнение с 36%, което е съдържанието в западноевропейската диета. Въпреки това, точно това обяснение не ни се понрави. Първо – няма данни, че високото съдържание на мазнини в храната увеличава риска от рак и второ – аз самата през целия си живот съм се придържала към диета с ниско съдържание на мазнини.

Установихме, че има продукт, който не е в китайската диета. „Китайците не консумират млечни продукти”, заяви мой колега. „Когато се замислих над това, почуствах, че тръгваме към голямо откритие. Най-сетне всичко започна да си идва на мястото. Бях изумена, Както се оказва, млякото и млечните продукти са причина за повечето алергии. Не е изненадващо, че 70% от световното население има непоносимост към млечната захар – лактозата’, казва тя.

‘Преди да бъда диагностицирана с рак на гърдата, консумирах много млечни продукти – кисело мляко, прясно мляко, сирене, извара. Всъщност, това бе основният ми източник на протеини. Нашите лекари смятат, че млечните продукти са много полезни, но китайските експерти не споделят любовта ни към тези храни”, добавя тя.

През 1989 година изследване показва, че киселото мляко може да бъде причина за рак на яйчниците. Д-р Даниел Крамър от Харвардския университет изследва стотици жени, диагностицирани с рак проучва много внимателно режима им на хранене. „След това изследване напълно изхвърлих всички продукти, съдържащи мляко. Осъзнах, че го използваме в много ястия – бисквити, сладкиши, маргарин, соеви продъкти, дори някои готови супи съдържат мляко”, казва Джейн.

„Туморът изчезна 6 седмици, след като отказах млечните продукти! Образуванието намаля само след няколко дни. Беше невероятно. Продължих с химиотерапията и тя наистина помогна. Виждаше се как туморът става все по-малък и в крайна сметка изчезна напълно. Лекарите не повярваха на очите си, но всички изследвания го потвърдиха – туморът бе напълно изчезнал! И това 6 седмици, след като напълно отказах млечните продукти. Разбира се повечето медици са скептични към откритието ми. За мен обаче връзката между рака на гърдата и употребата на млечни продукти е очевидна, както връзката между рака на белия дроб и пушенето. Аз съм жива и това е потвърждението на думите ми’, споделя Джейн.

Не можем да твърдим, че методът на Джейн обаче ще помогне. Както вече отбелязахме – водят се много спорове относно откритието й и това дали спирането на консумацията на млечни продукти може да ви помогне в борбата срещу тази коварна болест./jenata.blitz.bg