Отборът на Лос Анджелис Лейскърс нанесе първо поражение на Атланта Хоукс от началото на сезона в НБА, след като спечели като гост със 123:116. "Езерняците" изоставаха през голяма част от двубоя, но изиграха много силно второ полувреме, в което реализираха 72 точки и това се оказа достатъчно за успеха. Лу Уилямс отбеляза 18 точки за Лейкърс, 16 от които в решителната последна четвърт. Д'Анджело Ръсел бе най-резултатен за гостите с 23 точки, докато за домакините от Атланта Дуайт Хауърд реализира 31, а Тим Хардауей-джуниър прибави 26. В дербито в Източната конференция Бостън победи Чикаго със 107:100 като домакин. За Селтикс това бе трета победа в 4 мача, като по този начин тимът на Брад Стивънс се изравни в класирането с тима на Чикаго, който има същия актив. Айзия Томас и Амир Джонсън реализираха по 23 точки за успеха на "келтите", докато за Чикаго Джими Бътлър също отбеляза 23. В най-очаквания двубой за вечерта Оклахома Сити продължи с отличното си представяне от началото на сезона, след като постигна четвърта победа в четири мача. Жертва на "гръмотевиците" този път стана тимът на Лос Анджелис Клипърс, който отстъпи като домакин с 83:85. Ръсел Уестбрук отново бе над всички в мача, след като реализира 35 точки, включително и победния за Оклахома кош 18,7 секунди преди края на мача. По този начин Оклахома остава единствения отбор без поражение в Западната конференция, като само още Кливланд на Изток не познава вкуса на поражението. За Клипърс, които са с баланс от 3 победи и 1 загуба, най-полезен бе Крис Пол с 15 точки, 11 борби и 9 асистенции./БТА Коментирай