Берое U15 загуби с 1:4 гостуването си на Левски в 11-я кръг на Елитната група. Двубоят, игран на изкуствения терен на стадион "Георги Аспарухов" в столицата, започна с превес на старозагорци. Момчетата на Радостин Александров владееха топката по-уверено и комбинативно.В средата на първото полувреме съдията отсъди много спорна дузпа, с която домакините поведоха в резултата. Две минути по-късно "зелено-белите" изравниха след гол на Красимир Тодоров. Димитър Иванов изведе чудесно нападателя на Берое, който сам срещу вратаря не сбърка. В следващите 2 минути обаче Левски вкара два бързи гола и резултата стана 3:1. През втората част мача бе двуостър. Играчите на Берое уцелиха греда, но не успяха да отбележат нов гол, с който да се върнат в мача. В самия край на полувремето домакините оформиха крайното 4:1.
КЛАСИРАНЕ, ПРОГРАМА и РЕЗУЛТАТИ от Елитната до 15г. можете да следите на glastv.glas.bg

"Силен мач за нас, въпреки резултата. До дузпата смело мога да заявя, че надигравахме съперника и играхме по-добър футбол. Реакцията на момчетата след тази дузпа бе фантастична. Демонстрираха непримиримост и характер и заслужено изравниха. За съжаление, показахме и разсеяност, и неувереност в защита, а добрите нападатели на Левски нямаше как да не се възползват от грешките ни в отбрана. Дори при 3:1 обаче продължихме да опитваме и да играем. Този мач е крачка напред за нас, защото да излезеш да се надиграваш в София и да успееш игрово да покажеш повече е стъпка напред в развитието ни. Резултата е неприятен, но имаме много ползи и поуки, които да извлечем за себе си, а това ще помогне за в бъдеще", заяви след двубоя наставникът на Берое U15 Радостин Александров.