Лион на практика се поздрави със сребърните медали във френския шампионат. Това стана след як пердах срещу прекия конкурент за отличието и директната квота в Шампионската лига следващия сезон Монако.  При това "хлапетата" бяха не просто убедителни, а имаха смазващо превъзходство. Те попиляха съперника си с 6:1, а това беше най-малкото, с което бившият отбор на Димитър Бербатов се отърва на "Стад де Люмиер".  Голямата звезда на домакините Александър Лаказет се отличи с хеттрик за успеха, а Мапу Янга-Мбива добави две попадения. Първият гол в мача беше дело на Рашид Гезал, а почетният гол за гостите беше на Рикардо Карвальо. Ласина Траоре пък беше изгонен за тима от Княжеството.  А иначе този мач започна по мечтан начин за Лион. След само 130 секунди игра Рашид Гезал се възползва от детинска грешка в защитата на Монако и с хубав удар в близкия ъгъл на Даниел Субашич откри резултата.  А в 8-та минута мачът започна да придобива очертанията, с които приключи. Тогава Серхи Дардер намери Александър Лаказет в наказателното поле около точката на дузпата и той с уникално точен шут в близкия ъгъл на Субашич направи 2:0.  Всичко за Монако приключи в 23-та минута, когато Ласина Траоре си изпроси втори жълт картон за уникално тъп фаул, две минути след първия такъв, за който беше декориран в жълто. И така беше изгонен в средата на първата част.  В рамките на минута между 34-та и 35-та минути този мач приключи и всичко отиваше към погрома. Първо в 34-та минута Янга-Мбива с глава от около 8-9 метра се разписа за 3:0 след центриране на Рашид Гезал.  А още в следващата атака резултатът беше вече 4:0. Тогава Кристоф Жале се подигра с неадекватната защита на Монако и изведе Лаказет сам срещу вратаря. Нападателят пусна топката между краката на Субашич за 4:0.  В 41-та минута последва грешка и в защитата на Лион, което позволи на Рикардо Карвальо да се разпише за 1:4 и с това да намали резултата. Но това беше всичко хубаво за "монегаските" в този мач.  След почивката Янга-Мбива в 59-та минута направи 5:1, а десет минути преди края Лаказет оформи хеттрика си. Тогава той за малко да се удари в гредата и добави топката от 1 метър в мрежата за 6:1.  Така Лион си капарира второто място с 65 точки и само загуба с около 0:20 в последния кръг може да изпусне среброто, което граничи с фантастиката. Монако е с три по-малко на третата позиция и ще трепери за мястото си в зона Шампионска лига в последния кръг.  Коментирай