Директорите на училища трябва да прекратят практиката да се наемат учителите със сезонни договори. Това обяви министър Красимир Вълчев пред БНТ.
Учителят не е сезонен работник, но при сключването на договорите има и две страни, обяви той. "Призовавам учителите да не се съгласяват на такава практика", каза още той.
Вълчев разкри обаче, че има недостиг на учители. Липсват около 1000 преподаватели, главно по математика и физика. "Правим всичко възможно да подобрим условията, за да привлечем учители. Може и да нямат опит. Ще търсим и хора, които работят други професии", каза той.
Министърът бе категоричен, че всички ще си получат увеличението от 1 октомври.
Прочетете още
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка
- 22:00 Гризачите стават все по-устойчиви на отрови - задава ли се нова пандемия?
- 21:00 Докато чакаме безопасни пътища: В Казанлък кърпят дупки направо в локвата ВИДЕО
- 00:01 Днес е 26.6.2026 - огледалната дата, която според мнозина сбъдва желания