Ботев Пловдив постигна впечатляваща победа над Левски, след като губеше у дома от Левски с 1:0. Късен обрат с попадения на Неделев и Балтанов обаче донесоха успеха на канарчетата.

Давид Яблонски бе точен в 26-ата минута, когато засече отлично подаване на Габриел Обертан. Тодор Неделев изравни в 64-ата минута след невероятна грешка на Александър Любенов. Националът стреля от над 25 метра, а стражът позволи топката да мине между краката му и да спре в мрежата за 1:1. След попадението фен на канарчетата нахлу на терена, но бе спрян и изведен от полицията.
Буквално в следващата атака Обертан удари лявата греда. Капитанът на домакините Лъчезар Балтанов донесе пълен обрат в 77-ата минута. Той се възползва от отлично подаване на Виана с пета.
Две минути по-късно реферът Волен Чинков не отсъди дузпа за домакините, след като Яблонски фаулира Дуде Ндонгала.