Мъж е нападнал с нож полицаи в центъра на австралийския град Мелбърн. Това съобщи в. "Острелиън", като се позова на очевидци. Един човек е загинал, посочва ТАСС.
Местни медии разпространиха кадри, показващи висок мъж, който се опитва да намушка полицейски служители, а после пада на земята, предаде Франс прес.
Нападателят е бил прострелян от полицаи, арестуван и откаран в болница в критично състояние заедно с трима от ранените, уточнява ДПА, цитирана от БТА.
Междувременно автомобил се заби в сградата на търговски център в австралийския град Мелбърн. Полиция и екипи на аварийните служби са отцепили района, информира националната медийна корпорация Ей Би Си, цитирана от ТАСС.
В центъра на мелбърнския бизнес квартал, край сградата на мола, движението на транспорта е спряно, районът е отцепен. Полицията на щат Виктория разследва инцидента.
Противопожарната служба съобщи, че огънят, пламнал на местопроизшествието, е бил ликвидиран за 10 минути. Градските власти засега не коментират станалото. Няма данни за пострадали.
Прочетете още
- 09:22 Жители на Поповица искат спешни мерки след пореден фатален инцидент ВИДЕО
- 11:00 Педиатрията в Карлово пред затваряне? Твърдения на служител вдигнаха граждани на протест
- 09:00 Глутница кучета всява страх в асеновградски квартал
- 23:00 Дневен хороскоп за 4 май: Лъвове, пазете се от прибързани решения!