Милан се докопа до шестата позиция, макар и временно, в Серия А. Това стана след победа над Болоня насред неговия стадион "Ренато дал'Ара" с 1:0 и сега "росонерите" са на последната позиция, която дава място в Лига Европа следващия сезон.  В герой се превърна Карлос Бака, който отбеляза единственото попадение от дузпа малко преди почивката. Но тимът му може да бъде изместен и пак да падне седми в зависимост от изхода на мача на Сасуоло в неделя.  А този мач започна перфектно за гостите от Милано. Още в 12-та минута те останаха с човек повече, след като Амаду Диавара получи втори жълт картон за глупав фаул и това донякъде предреши какво ще се случи до края на двубоя.  Последва равностойна битка, но един момент на практика реши изхода ѝ. В 39-та минута вратарят на Болоня повали нападател на Милан в наказателното поле и реферът даде дузпа. От 11-те метра Карлос Бака беше точен и даде преднина на тима си от 1:0.  След почивката домакините имаха много хубаво положение да изравнят, но в 65-та минута Даниеле Гасталдело стреля леко неточно с глава от около 9-10 метра и топката прелетя встрани от вратата, вместо да се оплете в мрежата на Милан.  В края и Луис Адриано можеше да се разпише за "росонерите", но топката мина на сантиметри над вратата. В последната минута на редовното време Адам Масина вкара гол за Болоня, но той беше отменен. В крайна сметка повече попадения в този мач не паднаха. Така трите точки бяха за Милан.  С това, кръг преди края, "червено-черните" имат вече 57 точки в актива си и са на две пред Сасуоло, който в неделя гостува на Фрозиноне. Болоня е 14-и с 41 точки и на практика няма за какво да играе в последния кръг.  Коментирай