Милан записа трета поредна победа, с 2:0 над Лацио, и излезе на шесто място в Серия А, изпревавайки римляните в класирането. За Лацио поражението бе второ поред за лациалите, и трето в последните им четири срещи. Столичани обаче бяха перфектни до момента у дома, като бяха допуснали само един гол - нещо, което Милан разби на пух и прах в неделя вечер.  В 12-та минута Джакомо Бонавентура можеше да открие резултата, но далечният му удар прелетя на сантиметри от гредата. Милан все пак откри в 25-та минута, след грешка на вратаря при избиването на топката след едно прострелно центриране на Алесио Черчи отдясно. Маркети изби право в Андеа Бертолачи, който от непосредствена близост не сгреши. Точно десет минути по-късно обаче Бертолачи напусна терена контузен. Алесио Черчи нацели и греда в 38-та минута, за да се оттеглят гостите само с гол аванс на почивката. Още в началото на второто полувреме играта бе спряна за доста време. Защитникът на Милан Алекс изпадна в несвяст след тежък сблъсък със собствения си вратар Джанлуиджи Донарума. В 49-та минута Алекс скочи за една топка, а Донарума го нацели лошо с коляно в главата. Бранителят изпадна в несвяст още във въздуха, но след това удари главата си и падайки на земята. Доста време медицинският щаб се опитваше да го върне в съзнание, но това стана чак няколко минути по-късно, вече в съблекалните. Алекс веднага бе откаран в болница, където ще му бъдат направени обстойни прегледи. Филип Мексес се появи на терена на мястото на Алекс и веднага реализира, след центриране от разстояние, и французина с глава надскочи всички и вкара пред увисналия Маркети за 2:0. Сенад Лулич можеше да намали, но Донарума реагира добре, и спаси. В 74-та минута топката влезе във вратата на Милан, но двама играчи на Лацио бяха в очевидна засада. В 80-та минута Милан вече реши всичко, като Джакомо Бонавентура изведе с отлично подаване Карлос Бака, сам между двама защитници, и той с прецизен шут направи 3:0. Рикардо Кишна успя да се разпише за Лацио, в 85-та минута, с хубав удар покрай близката греда, за 3:1. Това бе и всичко в двубоя, въпреки шестминутното продължение.