За втори път в рамките на 3 дни отборът на Борусия Мьонхенгладбах успя да надиграе Шалке 04, като този път го стори 1/16-финалите за Купата на Германия. В Гелзенкирхен „жребчетата“ надиграха домакините с 2:0, а след 3:1 през уикенда им дадоха сериозни поводи за размисъл. Ларс Щиндъл даде аванс на Мьонхенгладбах три минути преди края на първата част, като именно този гол сериозно разклати самочувствието на Шалке. След паузата Борусия успа да стигне до 2:0 в 53-ата минута, когато Торган Азар показа железни нерви и реализира от дузпа. За „кралско сините“ 84 минути на терена остана бившият ас на Лудогорец Жуниор Кайсара, който обаче се запомни само с жълтия си картон в 55-ата минута. 1/16-финали в Купата на Германия, резултати от сряда: Фрайбург – Аугсбург 0:3 Зандхаузен -Хайденхайм 3:4 (след дузпи, 0:0 в редовното време) Йена – Щутгарт 0:2 Вердер Бремен – Кьолн 1:0 Шалке 04 – Борусия Мьонхенгладбах 0:2 Борусия Дортмунд – Падерборн 7:1 Виктория Кьолн – Байер Леверкузен 0:6