Григор Димитров стартира участието си на TEB BNP Paribas Istanbul Open с мач срещу квалификанта от Румъния Адриан Унгур. Българинът се включва в турнира направо от втория кръг. Ще следим развоя на мача Димитров – Унгур в Gong.bg. Той стартира след 17.30 ч. Досега двамата не са се изправяли един срещу друг, а първата ни ракета е сочен от букмейкърите за абсолютен фаворит в мача с румънеца. източник: Йоана Гочева 1 сет След дълго разиграване Унгур успя да спечели своето подаване и поведе с 1:0 в първия сет. Григор изравни по бързата процедура - 1:1. Унгур отново съумя да вземе своя сервис и поведе с 2:1. За съжаление Унгур изненадващо направи пробив и поведе с 3:1 на българина. Хубавото е, че Григор бързо се коригира и върна пробива. Все още Унгур води с 3:2 в първия сет. Димитров изравни резултата - той е 3:3. Унгур продължава да се съпротивлява на Григор и румънецът повежда с 4:3. Ново равенство в сета, този път 4:4. Унгур отново повежда, сега с 5:4, Григор все още не може да намери верния път срещу румънеца. Димитров успя да се измъкне от неприятната ситуация и отново изравни резултата - 5:5. Тук вече Димитров се показа в очакваната светлина и направи пробив за 6:5. Григор Димитров стигна до лек успех при сервиса си в този гейм и до труден в сета - 7:5.     Коментирай