Ница все още мечтае за място в Шампионската лига следващия сезон. Това стана, след като тимът от Лазурния бряг надделя с 2:0 над Сент Етиен у дома в пряка битка за местата в Европа.  А този мач беше изключително кървав. Двама играчи на гостите бяха изгонени след почивката. А за да е пълна драмата, в последните пет минути паднаха и двете попадения в мрежата на "зелените". Те бяха дело на Валер Жермен.  След невероятно скучна първа част, в която положенията се брояха на пръстите на едната ръка, двата тима оставиха развръзката за вторите 45 минути. А там определено имаше какво да се види.  Първо Кевин Малсюи беше изгонен по най-глупавия начин, след като си изпроси два жълти картона в рамките на 2 минути. А в 72-та минута Франк Табану беше изгонен с директен червен картон и на практика предреши изхода на двубоя.  Съпротивителните сили на Сент Етиен свършиха в 86-та минута, когато Валер Жермен откри резултата след подаване на Алесан Плеа. Само три минути по-късно той вкара и втория си гол, този път след подаване на Маман Траоре.  В последните секунди Джовани Сио пропусна на празна врата и в крайна сметка повече голове не паднаха и Ница се поздрави с трите точки. Тимът от Лазурния бряг има вече 60 в актива си, само с две по-малко от Монако, който е на третата позиция. Сент Етиен остава пети с 58 точки и ще играе в Лига Европа.  Резултатите от всички мачове от 37-ия кръг в Лига 1:  Нант - Каен 1:2 Газелек Аячо - ПСЖ 0:4 Бордо - Лориен 3:0 Лил - Гингам 0:0 Лион - Монако 6:1 Монпелие - Рен 2:0 Ница - Сент Етиен 2:0 Олимпик Марсилия - Реймс 1:0 Бастия - Анже 1:0 Тулуза - Троа 1:0 Коментирай