Военен хеликоптер е скъсал три от жиците на далекопровод в Стамболийски край река Марица, в следствие на което почти целият град е останал без ток и вода. За щастие, инцидентът се е разминал без жертви и тежки материални щети.
Военната мишина е летяла много ниско по поречието на реката, получило се е завихряне и хеликоптерът е закачил жиците. След инцидента летателната машина се е отправила към селскостопанското летище в село Цалапица, като в момента на място има военна полиция, които са поели случая.
„Цялото енерго работят, за да се справят със ситуацията. Далекопроводът се е намирал по поречието на реката. Всички служи са се задействали и работят”, каза кметът на общината Георги Мараджиев пред TrafficNews.bg.
От ЕВН обясниха, че голямата част от захранването е възстановено, като само някои части на квартал Полатово са без ток, като се очаква до няколко часа изцяло аварията да бъде отстранена.
Прочетете още
- 19:05 Тина Ивайлова: Тези дни се случиха две много интересни неща
- 15:15 Мистерията падна: Стана ясно какво е причинило жестоките травми на Жанета Осипова ВИДЕО
- 18:00 Гледка, от която се подкосяват краката: Деца на ръба на покрив в Пловдив СНИМКИ
- 15:23 18-годишен с 10-месечен стаж зад волана оцеля, негов връстник е загиналият край Карлово