С три гола на Пиер-Емерик Обамеянг Борусия Дортмунд победи в Азербайджан местния Габала с 3:1 в мач от третия кръг на група С в Лига Европа. За Борусия това бе втора победа от три мача в групата, като немският тим остава начело във временното класиране със 7 точки. Азербайджанският Габала е последен с 1 точка, която спечели при равенството с ПАОК на Димитър Бербатов. Гръцкият ПАОК и руският Краснодар играят по-късно. Борусия нямаше особени проблеми в срещата с тима на Габала и победи с голове на Обамеянг в 31-ата, 38-ата и 72-ата минута, а домакините върнаха едно попадение в четвъртата минута на добавеното време на мача, дело на бразилеца Додо. Двубоят стартира с първоначален домакински натиск на Габала и азербайджанският състав успя да организира няколко опасни атаки. Още в 6-ата минута Сергей Зеньов отправи добър удар с глава, но не бе точен. Само минута по-късно и бразилецът Додо пропусна не ложа възможност за Габала, след като бе намерен с брилянтен пас, но стреля вдясно от вратата пазена от Роман Вайденфелер. Пак Додо се освободи добре и опита удар в 12-ата минута, но бе блокиран от защитата на съперника. Постепенно Борусия Дортмунд обаче овладя инициативата, като Пиер-Емерик Обамеянг се превърна в главно действащо лице до почивката. Габонският национал излезе в добра позиция на два пъти в 21-ата и 24-ата минута, като и двата пъти не сполучи. След 30-ата минута обаче дойдоха моментите на Обамеянг. В 31-ата минута асът на Борусия Дортмунд откри резултата със страхотен изстрел извън границите на наказателното поле, след като получи от Марко Ройс. Само 7 минути по-късно, в 38-ата Пиер-Емерик Обамеянг удвои резултата за 2:0 на немския гранд, след като бе изведен отлично в наказателното поле на Габала от Шинджи Кагава и реализира второто си попадение в мача.   Очаквайте подробности!