Нико Розберг ще стартира за 26-и път в кариерата си от първото място във Формула 1. Пилотът на Мерцедес ще тръгне първи в Гран При на Унгария. Германецът буквално измъкна под носа първото място от Люис Хамилтън. В последните секунди на квалификацията Люис Хамилтън имаше по-добро време и започна нова бърза обиколка, но Фернандо Алонсо се завъртя и бяха показани жълти знамена. Хамилтън върна газта, но жълтите флагове бяха бързо премахнати, което позволи на втория до момента Нико Розберг да направи най-бърза обиколка - 1:19.965 и така да спечели полпозишън за старта на Голямата награда на Унгария във Формула 1. Хамилтън остана с време – 1:20.108. След финала на квалификацията се появи съмнения, дали класирането няма да бъде преразгледано след проверка на действията на Розберг при показването на жълтите знамена. Според бокса на Мерцедес обаче в данните от колата на Нико в сектора с жълти флагове се вижда отпускане на газта.