Парк "Лаута" е разширен с над 65 декара през последните години, а днес до блок 258 в "Тракия" отново ще бъде даден старт на поредното залесяване. Кметът Иван Тотев, районни кметове, общински съветници, шефът на "Градини и паркове" Стоян Алексиев и спортисти, сред които е и Габриела Петрова, ще се включат в засаждане на фиданки, каза кметът на района Костадин Димитров. Той също ще участва в пролетната акция.
От южната страна на стария парк, където хората доскоро гледаха марули и краставици, са засадени над 2000 дървета. На цялата площ е прокарана поливна система. Предстои да бъде изградена и пешеходна алея, по която живущите в съседните блокове ще могат да стигат до парка, без да затъват в прах и кал.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол