Две жени, управлявали моторни превозни средства след употреба на алкохол, са били заловени вчера в областния град.
Около 13.40 часа, на ул. “Напредък”, пътни полицаи установили, че 33-годишна шофьорка от село Труд е седнала порядъчно почерпена зад волана на лек автомобил “БМВ”. Тестът с дрегер показал наличието на над 3 промила алкохол в кръвта й.
По-рано същия ден, около 4 часа, на ул. “Съединение” в жк “Тракия” за проверка бил спрян лек автомобил “Фолксваген”, управляван от 42-годишна пловдивчанка, чиято алкохолна проба била 1,70 промила.
С полицейски заповеди нарушителките са задържани за едно денонощие, образувани са бързи производства.
В първите минути на днешния ден същите действия са предприети и спрямо 44-годишен мъж от село Желязно, който на пътя между Пловдив и Брезово шофирал лек автомобил “Пежо” с 1,97 промила.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 08:00 Вълна от обири на коли по варненските плажове - задигат всичко, дори маркови очила на 10 години
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка