Двама пияни и дрогиран водач са били засечени при проверки по безопасност на движението в Пловдив и региона, съобщи МВР. Около 23.40 часа снощи полицаи от РУ – Раковски установили, че в село Стряма 43-годишен местен жител е седнал зад волана на лек автомобил „Сеат” с 2,57 промила алкохол. Това означава, че преди да се качи на колата, е обърнал минимум 4 ракии. Към 2 часа тази сутрин на ул. „Петко Д. Петков” в града на тепетата автопатрул на Четвърто РУ спрял лек автомобил „Пежо”. Колата управлявал 38-годишният столичанин Н.Ю., чиято алкохолна проба отчела 2,12 промила.Той също употребил значително количество концентрат. По същото време служителите на реда в Карлово проверили лек автомобил „БМВ” в района на бензиностанция на главен път Пловдив – Карлово. Шофьорът А.Т. /26 г./ от Златица бил тестван с техническо средство за употреба на наркотични вещества и апаратът реагирал положително. По случаите са образувани бързи производства.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО