Първото училище в България, което започва самостоятелно дуално обучение, което не е подкрепено от проекти и е с редовен прием е Професионалната гимназия по вътрешна архитектура и дървообработване "Христо Ботев" в Пловдив.
"Уникална за страната ни Първа ученическа мебелна кооперация (ПУКМ 2015), която е вписана в търговския регистър и започва сериозна работа, свързана с изработка на мебели, фрезоване, реставрация и изработка на музикални инструменти е създадена в пловдивската Гимназия по дървообработване", съобщи директорът на гимназията Костадин Костадинов.
Професионалната гимназия ще обзаведе и три детски градини в Пловдив, които ще се обучават по метода "Монтесори".
Фирмата бе представена днес на форум "Аз променям моето училище", където се срещнаха добрите инициативи, които са развити в пловдивските училища през изминалата учебна година.
25 учебни заведения от Пловдивско презентираха своята най-добра и успешна идея или събитие, успешна практика, иновация или кампания.
Трите нови професии бяха одобрени днес от четвъртото заседание на Форума за дуално образование в София.