С бързи темпове върви асфалтирането на Коматевско шосе, видя репортер на Glas.bg. Отсечката, по която се работи ударно е от "Филкаб" до кръстовището с улица "Остромила".
Валяци и машини хвърчат по новата настилка, за да спазят срока, поставен в началото на тази седмица от кмета Иван Тотев: "Обещали сме до 1 септември това да се случи".
С темповете на работа, финалният срок, сменян неколкократно през изминалите месеци, ще бъде спазен. Така там ще остане единствено изграждането на тротоарите.
Това обаче може да се окаже проблем с намеренията да се пусне трафикът по отсечката на Коматевско шосе, защото от КАТ един път вече отрязаха мераците на Общината с току-що ремонтираното източно платно от булевард "Руски" в отсечката му от "Гладстон" до "Преслав" именно заради неизградените тротоари.
ОЩЕ ПО ТЕМАТА:
КАТ не разреши отварянето на бул. "Руски", пускат Коматевско до "Остромила" в края на месеца (ВИДЕО)
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие