Конфронтационният модел, който се налага при управлението на кабинета "Борисов 3", обединява електората и на двете политически сили. Това коментира пред Би Ти Ви социологът Димитър Ганев. Според колегата му Юрий Асланов двуполюсният модел е "изял периферността на малките партии". 

"Вижте, колко одобрения получава външната политика на Борисов от страна на БСП. Много от позициите на Борисов във външнополитически план - дори по случая Скрипал, дори по случая с атаката в Сирия. Това са ключови моменти, които бележат водораздел, в които се налага България да взема решения. А кой друг да вземе решения, освен премиера Борисов", коментира на свой ред политологът Арман Бабикян. 

"Борисов действаше в тези кризисни моменти адекватно на доминиращото обществено очакване. Но и Борисов, и Нинова в личен план - без да се отразява на влиянието на техните партии, покачиха доверието в себе си. Хората бяха уплашени при ракетната атака към Сирия и посланията на Борисов и Нинова в личен план им донесоха точки", заяви Юрий Асланов.

Димитър Ганев отбеляза, че управлението на Борисов в различните мандати е имало "различни сюжети". "Това, което направи Борисов в началото на третия си мандат, беше сюжетът на външнополитическия акцент. Първо - бе подписан договорът за добросъседство с Македония и второ - поставянето на въпроса за интеграцията на Западните Балкани отново на вниманието на европейската политика. И друго - по време на европейското председателство все още "не сме се изложили пред чужденците", заяви Ганев. 

Според Асланов след европредседателството "Борисов трябва д влезе в друга роля". "Ако се случи новата вълна на финансова криза в съчетание с новата бюджетна рамка на ЕС, Борисов ще трябва да се измъква от много сериозни ситуации от тук нататък".

Гостите коментираха и "конфронтацията между премиера Борисов и президента Радев". "България се раздели на две - не на БСП и ГЕРБ - на едни хора, които са много щастливи, че са дали на пенсионерите добавки от 40 лева и на 1 милион и 227 хиляди души получават между 200 и 300 лева", коментира Бабикян.

Юрий Асланов посочи, че проблемът с политическата корупция продължава да е проблем №1 на България.