Пръскането срещу комари в Пловдив започва утре, като със специален препарат /ларвицид/ първо ще бъдат обработени основните биотопни зони и разливи по река Марица. Процесът ще се извършва ръчно след експертното становище на биолози.
По-рано през седмицата заместник-кметът „Общинска икономика, здравеопазване, екология и управление на отпадъците” Розалин Петков съобщи, че през тази година ще се обърне специално внимание на борбата срещу комарите. Една от мерките е тревните площи да се поливат по-малко, а да се косят повече, за да не се създава среда за популация на ларвите и местообитания на възрастните форми на тези насекоми. От голямо значение обаче са метеорологичните условия, подчертават експертите.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол