Тази година 23-годишнa виетнамскa студенткa спечели конкурса "Мис Земя". Фуонг Ханх Нгуен, подобно на много състезатели, отишла във Филипините, където се проведе финалът, за да докаже, че е загрижена за състоянието на околната среда и е готова да се бори за чистота и хармония в целия свят.
Момичето мечтаело да спечели този конкурс от 15-годишна възраст. В своето представително видео тя показва родината си - провинция Бенче в южен Виетнам, разположена в делтата на река Меконг. Миската участва в екологичен проект, предназначен да защити това място и хората, чийто живот зависи от този воден път.
Конкурсът се провежда от 2001 г. насам и традиционно популяризира идеята за отговорно отношение към планетата. Той се смята за един от най-престижните заедно с Мис Вселена, Мис Свят и Мис Интернешънъл. Миналата година Карин Ибаско от Филипините стана кралицата на красотата.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив