С шествие из Пловдив рокери отбелязаха Деня в памет на загиналите на пътя мотоциклетисти. Около стотина мотористи се включиха в шествието, което премина по централните булеварди на града.
Събитието се провежда за втора поредна година и е част от социалната мото кампания " Ние сме хора, не донори". Подкрепа изразиха и мотоклубове от цялата страна и от МВР.
Целта на инициативата е да се изпрази съпричастност към семействата на пострадалите и да се настоява за адекватни наказания за виновниците на пътя и за повишаване пътната култура на водачите, както и намаляване на агресията.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО