Районната прокуратура в Русе внесе в съда обвинителен акт срещу трима мъже, които опитали да откраднат 54 200 лева от банкомат. Това съобщиха от прокуратурата. Случаят е от 21 март тази година. Извършителите се придвижили до мястото с автомобил. Със себе си носели горелка, с която да разрежат банкомата и така да си осигурят достъп до парите в него.
Имали и сак с инструменти. При пристигането на служители на охранителната фирма тримата оставили автомобила и инструментите и избягали. Малко по-късно били заловени от полицията. Законът за това престъпление предвижда наказание от три до 15 години затвор, като съдът може да постанови и конфискация до една втора от имуществото на виновните. Предстои насрочване на делото от съда.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО