Внук на бившия президент на Полша и основател на профсъюза "Солидарност" Лех Валенса може да бъде обвинен в опит за убийство, съобщи полският портал "Незалезна", цитиран от ТАСС.
Според електронното издание в началото на септември т.г. Доминик В. ( полските закони не разрешават разгласяване на пълното име на обвиняемия до произнасяне на присъдата) намушкал в крака своята приятелка, след което се скрил.
Полицията обаче скоро задържала 19-годишния внук на политика и констатирала, че в момента на извършването на престъплението той е бил трезв и не се е намирал под въздействие на наркотици.
Първоначално срещу момчето било заведено дело за "нанасяне на телесни повреди".
След това обаче министърът на правосъдието Збигнев Жобро разпоредил обвинението да бъде трансформирано в "опит за убийство", тъй като в Полша по този член биват подвеждани всички, които са виновни за нанасяне на рани с хладно оръжие. Ако съдът приеме аргументите на обвинението, Доминик В. е заплашен от 10-годишна ефективна присъда.
Не е имало никаква опасност за живота на момичето.
Лех Валенса, по професия електротехник в Гданската корабостроителница, бе държавен глава на Полша след падането на комунизма - от 1990 до 1995 г.
/БТА/
Прочетете още
- 17:11 Крупен обир в Пловдивско! Отмъкнаха ценна колекция монети, скъпи часовници и оръжие СНИМКИ
- 18:00 Шамари след упойка и щурци в стаята: Шокиращ сигнал от болница в Плевен СНИМКИ
- 15:24 Дядото на починалото бебе в Карлово: „Не го приеха, а после стана най-лошото" ВИДЕО
- 22:42 Бившият депутат Димитър Байрактаров задържан за душене на непълнолетно дете в Нови Искър СНИМКИ