Общинският съвет се събира днес след дългата лятна ваканция и веднага поема горещия "картоф" - МБАЛ "Св. Мина". Предложението на зам.-кмета Розалин Петков е за вливане на тази общинска болница в състава на МБАЛ "Св. Пантелеймон". В новото обединено заведение влиза и ДКЦ - 6.
Според управителя на "Св. Пантелеймон" доц. д-р Петко Недев, който е подготвил бизнес плана, окрупняването на медицинските услуги дава шанс за разкриване на повече отделения, създаване на Спешен център от по-висока категория, повече приходи от Здравната каса и подобряване на медицинското обслужване на пациентите. За да се гласува преструктурирането, са необходими 39 гласа, а не минимум 26, както е при обикновените предложения.
На последната сесия администрацията беше си оттеглила точката, защото нямаше да събере достатъчен кворум. След срещата с представителите на политическите групи в местния парламент и с медиците от "Св. Мина", които бяха дошли на сесията, кметът Иван Тотев предложи доц. Петко Недев да изготви бизнес план с участието на лекарите, а колективът на болницата да излъчи свой представител за зам.-управител. Шеф на обединената болница с името "Св. Пантелеймон" остава доц. Недев.
На сесията ще избират и четирима нови членове в управителния съвет на фондация "Пловдив 2019".
Прочетете още
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка
- 22:00 Гризачите стават все по-устойчиви на отрови - задава ли се нова пандемия?
- 21:00 Докато чакаме безопасни пътища: В Казанлък кърпят дупки направо в локвата ВИДЕО
- 00:01 Днес е 26.6.2026 - огледалната дата, която според мнозина сбъдва желания