На 13 март се проведе Общинското ученическо отборно първенство по шахмат. Надпреварта се проведе в шахматния клуб на ОУ „Проф. Марин Дринов“, в приятна и спокойна обстановка, осигурена от домакина на състезанието – преподавателят Николай Карагьозов. Съдия на турнира бе Марин Чардаков.
В състезанието се включиха шахматисти от училищата в общината. Според регламента на първенството играта протече на 4 дъски. Отборите бяха съставени от 3 момчета и 1 момиче. След оспорвани срещи на първо място се класира отборът на ОУ „Проф. Марин Дринов“.
Състав на победителите:
Валерия Добрева – 6а клас.
Николай Обретенов – 4а клас.
Симеон Петков – 5а клас.
Георги Митов – 5а клас.
На победителите им предстои участие в областните състезания в Пазарджик, които ще се състоят на 16 март.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 16:29 16-годишно момиче от София е в неизвестност, близките му търсят помощ