Жителите на село Секулуво, няма да могат да проведат своя рок-фест на традиционното за това място – стадиона на селото. Защото наблизо има роми. А те не слушат рок. Това може да стане повод за етнически сблъсъци.
Естествено – няма как да не се вземе под внимание огнената природа на тъмния етнос и тяхното право на негодувание срещу непривичните за културата им ритми. Министерството на вътрешните работи се грижи за реда. На ромите трябва да им е тихо откъм рок, за да не се превъзбудят и агресират.
Ние от друга страна, отново в името на мира, следва да сме толерантни към кючеците, зурлите и чупките в кръста, защото те са малцинство с права, а ние мнозинство със задължения.
Така е по закон. Тихо.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив