Дунав 8806 отстъпи на Хасково 2012 със 75:79 (19:21, 18:17, 20:18, 18:23) в мач от третия кръг на баскетболното първенство при жените. Двубоят се игра в залата в русенския квартал "Здравец". Гостите започнаха по-добре срещата. След малко повече от 5 минути игра те водеха вече с 13 точки. Въпреки това домакините се поокопитиха и показаха, че нямат никакво намерение да губят пред своите фенове, които отново бяха изпълнили зала "Дунав". С много борба и хъс те съкратиха изоставането си до 2 точки за 19:21 след 10 минути игра. Следващата част премина при подобен сценарий. Отново хасковският тим дръпна в резултата с 10 точки в един момент. На няколко пъти и реферите Орлин Николов, Николай Цинцарски и Мартин Хорозов предизвикаха бурно недоволство от русенската публика със спорни отсъждания. Въпреки това на почивката таблото показваше 37:38. Дунавки продължиха възходяща линия и малко след подновяването на играта обратът бе факт. В един момент те дори дръпнаха със 7 точки за 57:50, а 10 минути преди края резултатът бе 57:56 в полза на домакините. Обрати и много емоции белязаха и последната част, а финалната сирена отмери 75:79 за хасковския състав. Най-резултатна за "сините феи" бе Радостина Димитрова с 16 точки, като добави и 10 борби за дабъл дабъл. С 13 точки и 10 борби дабъл дабъл записа и Дженифър Брандън. За гостите с 26 точки се отчете Мея Тирера, а 24 точки и 10 борби добави Джазмин Пъркинс. Резултати: Левски – Монтана 0:20 /служебна загуба за Левски/ НСА - Септември – 66:69 28 октомври: Нефтохимик - Берое