Правителството ще отпусне 500 000 лева за възстановяването на щетите, нанесени от ураганния вятър, вилнял във Врачанско. Това каза премиерът Бойко Борисов, съобщава БТА.
„Средствата ще са за възстановяване на щетите на обществени сгради, стълбове и за другите поражения”, поясни министър-председателят.
По първоначални данни именно на половин милион лева се оценяват щетите в областта.
Поривите на вятъра на места достигаха до 160 км/ч.
Стихията събори покриви на сгради и изпочупи бетонни електрически стълбове. Имаше и леко пострадали хора.
Имотите на хората от най-сериозно засегнатия квартал - "Кулата", не са застраховани.
Прочетете още
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 16:31 Мъж се опита да открадне колело от чужд вход, не успя ВИДЕО
- 14:14 Нощен екшън в Асеновград: Автомобил е смазан до неузнаваемост след тежък удар СНИМКА
- 15:00 ЕА кола блесна с паркирането си на станция за зареждане СНИМКА