Повече от 100 участници-експерти и заинтересовани страни, се включиха в края на миналия месец в дебата за фалшивите новини и дезинформацията онлайн. Дискусията се проведе в Брюксел по инициатива на българския комисар по цифровата икономика и общество Мария Габриел. Събитието бе следено онлайн от над 900 души от целия свят. Преди няколко месеца Габриел започва работа по проблема и макар, че все още е рано да се правят прогнози за развитието на процеса, резултатите от обществената консултация за фалшивите новини, активната работа на експертната група и множеството поставени въпроси по време на дискусията вероятно са знак, че нещата вървят в правилната посока. Участниците в дискусията имат за задача да дадат своите предложения за справяне с проблема.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 16:29 16-годишно момиче от София е в неизвестност, близките му търсят помощ