Леганес и Малага завършиха 0:0 в мача от 28-ия кръг на Примера дивисион. Андалусийци се намираха в много негативна серия от четири поредни загуби. В същото време точката бе от особено важно значение за новаците в Ла Лига. Леганес можеше да поведе в резултата в 18-та минута, когато Шимановски центрира от фаул в наказателното поле на Малага, където на втора греда Сиовас стреля, но не успя да вкара. Домакините създадоха нова опасност пред вратата на Малага в 40-та минута, когато Мантовани стреля от въздуха, но над напречната греда. Минута по-късно Леганес създаде нова опасност пред вратата на Камени. Шимановски центрира в наказателното поле на Малага, след което Тито стреля, но не успя да намери очертанията на вратата. Леганес продължи да бъде по-активният отбор и през второто полувреме. Диего Рико отправи хубав удар в 56-та минута, но Камени спаси. Диего Рико бе много близо до това да порази целта в 69-та минута, но след удара му топката срещна гредата. Малага организира добра атака в 78-та минута, но на Кеко не му достигна много малко да засече топката отблизо и да я вкара във вратата на Яго Ерерин. Ерерин се отчете с много решаваща намеса в 83-та минута, когато отрази удара с глава на Камачо. Малага е шестнайсти с 27 точки, а Леганес е седемнайсти с 26 точки. Коментирай