При стрелба в централата на YouTube в град Сан Бруно, Калифорния, са ранени трима души, а един нападателят - жена се е самоубила, съобщиха официални източници, цитирани от Ройтерс.
Полицията в града, намиращ се южно от Сан Франциско, предупреди в "Туитър" хората да не се доближават до адреса, където е базирана услугата за споделяне на видеа, собственост на "Гугъл".
По предварителни данни,инцидентът няма отношение към тероризма, а става въпрос за битов конфликт, пише БТА.
Телевизия Ен Би Си съобщава, че жена на около 30-годишна възраст е открила стрелба на открита тераса на кафене, разположено на територията на комплекса.
В централата на "YouTube " работят над 1700 души. Сан Бруно се намира на около 20 км южно от Сан Франциско.
По-рано шефът на полицията в Сан Бруно Ед Барбърини съобщи, че при стрелбата са били ранени четирима души, а нападателката се е самоубила. След това каза, че един човек е бил отведен в болница с изкълчен глезен или друга подобна травма, но не е прострелян.
Двама служители на правоохранителните органи, пожелали анонимност потвърдиха пред АП, че ст ава дума за битов скандал.След като е открила огън с пистолет във вътрешен двор на комплекса, жената се е самоубила.
Прочетете още
- 15:00 Нагла ало-измама в Скутаре: Родители получават странни обаждания от името на лекар
- 16:07 "Нормално ли е"? Мъж с въздушно оръжие стреля от балкон в София? ВИДЕА
- 16:30 Син търси справедливост: Мъж нахлул с взлом в дома на майка му и опитал да я изнасили
- 18:16 Секунди от трагедия край София: Шофьор изпреварва на сляпо и разчита другите да го пазят ВИДЕО