Автобус с бежанци беше нападнат от тълпа, докато бежанците пътували към общежитие в източния германски град Янсдорф, съобщи полицията, цитирана от ДПА.
Групата е спряла автобуса снощи, замеряла го е с предмети и пиратки, съобщи полицията на град Лайпциг. Пиратка е ранила шофьора на автобуса в крака, а един от прозорците е бил счупен. Бежанците са отведени в друго общежитие.
През последните месеци в Германия бяха извършени серия от нападения срещу бежански центрове, след като германският канцлер Ангела Меркел обяви, че страната отваря врати за бежанците, бягащи от войни в Сирия и в Африка.
Вчера в общежитие за мигранти в югозападния град Херксхайм избухна пожар. Палежът на друг дом за търсещи убежище шокира жителите на града шест дни по-рано.
При последния пожар социалните работници и девет търсещи убежище напуснаха сградата, без да пострадат. При инцидента бе леко ранен един пожарникар. Полицията съобщи, че причината за пожара все още не е изяснена, но не се изключва версията за палеж.
Пожарът във вторник, унищожил сгради, в които бяха подслонени бежанци в град Хайде, на север от Хамбург, е резултат на палеж, съобщи полицията. В центъра на града с 21 000 жители бяха унищожени три сгради, пострадали няма.
/БТА/
Прочетете още
- 18:36 Щастлив край след кошмара: Двете деца от Ямбол отново заедно ВИДЕО
- 22:05 Трагедията край Розино: дете е починало след жестокия удар с BMW
- 20:00 Шофьор опита да изпревари колона в насрещното, настоява да му отстъпят ВИДЕО
- 18:00 "Не знам къде сте. Живи ли сте?" Година и 5 месеца без следа от Славейко и Владислав