Президентът на САЩ Доналд Тръмп съобщи днес в социална мрежа, че е разговарял по телефона с китайския президент Си Цзинпин за Северна Корея, предаде Ройтерс. "Китайският президент СИ ЦЗИНПИН и аз говорихме дълго за срещата с КИМ ЧЕН-УН от Северна Корея. Президентът СИ ми каза, че оценява високо това, че САЩ работят за решаването на проблема дипломатически вместо да отидат към застрашителна алтернатива. Китай продължава да бъде полезен!", написа в туитър Тръмп, предава БТА. Също днес Белият дом оповести, че Тръмп е обсъдил по телефона с френския президент Еманюел Макрон Северна Корея и новите американски вносни мита върху металите.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО