Отборът на Сливнишки герой отне първи точки на ЦСКА през сезона, след като изтръгна равенство 2:2 срещу „червените" в мач от 30-я кръг на Югозападната В група. Така след 27 поредни победи във В група и общо 36 успеха през сезона, ЦСКА допусна първи хикс.

Сливнишки герой, който е трети във временното класиране в Югозападната В група пък се превърна в първия тим, който не позволява поражение от „червените". За състава това бе 20-а победа в трета дивизия този сезон.

Двубоят бе изключително интересен, особено през второто полувреме. Гостите на два пъти повеждаха в резултата, а ЦСКА изравняваше. За Сливнишки герой се разписаха Александър Александров в 39-ата и Светослав Диков в 76-ата минута, а за „червените" точни бяха Преслав Йорданов в 61-ата и Момчил Цветанов в 80-ата минута.

По този начин "армейците" пропуснаха възможността да подобрят постижението на Ботев Пловдив от сезон 2010/11, когато канарчетата завършиха сезона само с един равен мач и 37 победи.