Берое се наложи с 2:1 в домакинството си на Сокол (Марково) в мач от 12-я кръг на Елитната група до 17 години.

Още в 4-та минута Никола Маринов бе изведен зад гърба на отбраната и реализира хладнокръвно. До края на полувремето и двата тима създадоха още няколко положения, като марковци изпуснаха две 100% положения, но до друг гол не се стигна.

През втората част нещата продължиха по същия начин. В средата на полувремето Никола Маринов получи директен червен картон и „зелените“ заиграха с човек по-малко. Това активизира Сокол още повече и те погледнаха още по-смело към вратата на Берое. В 70-та минута обаче Димитър Спасов получи извеждащ пас и елегантно прехвърли вратаря на гостите – 2:0. Соколите успяха да върнат едно попадение в 85-та минута след корнер чрез Димо Стайковски, а в негов асистент се превърна роденият през 2004 година Тодор Стамболийски. До края момчетата на Даниел Спасов можеха и да изравнят, но Йовко Зайков нацели гредата и резултатът се запази.

В неделя отборът на Берое играе с Лудогорец в Разград, а Сокол приема Етър в Марково.