Ученик откри стрелба в гимназия в САЩ и уби един от съучениците си. Ранени са трима души, предаде Асошиейтед прес.
Нападението бе извършено в гимназията Фрийман в град Рокфорд в щата Вашингтон.
Стрелецът нахлул там, въоръжен с две огнестрелни оръжия. Едното засякло, когато той се опитал да стреля. Тогава съученик се приближил до нападателя и се опитал да го спре, но той открил огън по него и го убил, разказа шерифът на окръг Споукейн Ози Кнезовиц. Трима ученици са били ранени.
Накрая член на персонала на училището неутрализирал нападателя. Сега той се намира в затвор за непълнолетни. Мотивите му не са известни. Властите не съобщават името и възрастта му.
/БТА/
Прочетете още
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка
- 22:00 Гризачите стават все по-устойчиви на отрови - задава ли се нова пандемия?
- 21:00 Докато чакаме безопасни пътища: В Казанлък кърпят дупки направо в локвата ВИДЕО
- 00:01 Днес е 26.6.2026 - огледалната дата, която според мнозина сбъдва желания