Документите се съдържат в 548 мейла, който бяха пуснати късно снощи. 294 от тях се появиха в 23.00 часа (турско време).
"Уикилийкс избърза с публикуването на документите като отговор на чистката в Турция след опита за преврат", пише в официалното съобщение на организацията.
Имейлите обхващат периода от 2010 година до 6-ти юли 2016 година - само седмица преди опита за преврат в Турция.
"Трябва да се отбележи, че имейлите, свързани с домейна, се използват предимно за справяне със света" и в по-голямата си част не са свързани с вътрешната политика, посочват още от Уикилийкс.
Стандарт Нюз припомня, че над 7500 души бяха задържани след опита за военен преврат в страната, управлявана от Реджеп Ердоган. Над 9000 държавни служители бяха отстранени от работа. Вчера пък Министерството на образованието отстрани 15 200 свои служители. Повече за чистката в Турция четете ТУК.
Прочетете още
- 19:00 Грозна проява: Камера засне вандализъм пред медицински център във Варна ВИДЕО
- 18:06 "Стара река" погълна пешеходен мост и заля имоти в Пещера, затвориха пътя за Батак* ВИДЕО+СНИМКИ
- 20:00 Не иска пари, иска работа: бургазлии се опитват да вдигнат Краси от пейката
- 18:00 Шофьори спряха под мост, за да предпазят колите си от градушката в София ВИДЕО