Улиците във Велико Търново се превърнаха в буйни реки – кадри от наводнението показа Нова тв. Днес до обяд там се изляха над 21 литра на квадратен метър, а дъждовете продължиха почти цяло денонощие. На един от централните булеварди в града водата дори успя да измести капаците на отводнителните шахти.
Улиците бяха залети, но сериозни щети няма. Нивото на река Янтра не се е покачило, но заради опасността от нови валежи остава под постоянно наблюдение. Невиждана и продължителна градушка съсипа дворовете и градините в с. Островче, Разградско, ни съобщава Данче Бозаджиева. Лозите, гроздето, дръвчетата, картофи, домати, цветя - всичко съсипа невижданата 30 минутна градушка, пише тя.
Опасно е времето в цялата страна. Седмицата започва с интензивни валежи и гръмотевични бури. За цяла България е в сила жълт код за опасно силни дъждове. Ще вали и през нощта, а за утре предупреждението е за областите Хасково, Ямбол и Бургас. Възможни са и градушки.
Прочетете още
- 17:53 Емрах Стораро пак в центъра на скандал: твърдят, че кара Porsche в пешеходната зона на Созопол
- 18:21 Тежка катастрофа на пътя Добрич - Варна: има ранени, сред които и деца
- 14:30 Пред GlasNews говори майката на изчезналата 11-годишна Наталия
- 21:00 Свали си панталона и тръгна към мен: Жена разказа за шокиращ инцидент на спирка в София