Въоръжената група, превзела на 17 юли полицейско поделение в Ереван, взе днес за заложници четирима медици - двама лекари, фелдшер и медсестра, от екипа за спешна помощ, изпратен по нейно искане, за да лекува пострадали сред нападателите. Това заяви за ТАСС пресаташето на арменската полиция полк. Ашот Агаронян.
След нощната престрелка на територията на поделението, когато двама от въоръжените бяха откарани в болница, а други двама се предадоха, на територията останаха още двама пострадали.
Органите на реда им предложиха медицинска помощ, но те отказаха. По-късно хора от въоръжената група поискаха лекар, а щом пристигна екип за спешна помощ, взеха медиците за заложници. В момента полицията прави опити да издейства освобождаване на лекарите чрез преговори.
Група въоръжени завзеха полицейско поделение в Ереван на 17 юли. Те настояват да бъде освободен арестуваният миналия месец опозиционер Жираир Сефилян, арменският президент Серж Саркисян да подаде оставка и да се състави ново правителство без членове на управляващата Републиканска партия. Известно време нападателите държаха високопоставени полицаи за заложници, но впоследствие ги освободиха.
/БТА/
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив