Ужасяващо видео се появи в световната мрежа. Кадрите са заснети моменти след кървавата жътва на терористите в мол "Олимпия" в Мюнхен. На тях се вижда ужаса от терора и паниката сред посетителите на търговския център. Повечето от тях лежат на пода, потънали в собствената си кръв. „Множество хора“ са били ранени и убити при стрелбата в търговския център в Мюнхен, съобщава Sky News, цитирайки говорителката на полицията в германския град. По думите й – полицията има данни, че повече от един стрелец участва в атаката на търговския център, но към момента няма задържани лица.
Според германските медии, най-малко 15 души са били убити, но все още няма официална информация за броя не жертвите.
„Все още има хора в търговския център. Ние се опитваме да изведем хората навън и да се погрижим за тях,“ добавила тя.
В момента няма информация за това кой е отговорен за стрелбата, но мюнхенската полиция призовава местните жители да останат в домовете си, тъй като е в ход „голяма полицейска операция“.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол