Виляреал и Гранада постигнаха мъчни успехи над втородивизионни съперници и продължават напред към осминафиналите за Купата на краля в Испания. Виляреал бе загубил с 2:3 първия мач като гост на Уеска и в реванша се потруди доста, преди да превъзмогне дефицита си с победа 2:0 и общо резултат 4:3. Тригерос откри резултата в 28-ата минута за „жълтата подводница“. През второто полувреме в игра се появи Роберто Солдадо и веднага се превърна в основна фигура на терена, пропускайки дузпа в 64-ата минута. Нападателят уцели гредата на вратата на Уеска. Все пак Солдадо даде решаващия си принос за класирането на Виляреал, вкарвайки в 78-ата минута за крайното 2:0. В другия сблъсък Гранада преодоля Леганес с 1:0 и с общ резултат 2:2 и по правилото на повечето голове на чужд терен също продължи напред. Тук единствения гол вкара Ел Араби в 68-ата минута.