Върховният касационен съд потвърди решението на Пловдивския апелативен съд, с което Донка Петкова е осъдена на 29 години лишаване от свобода.
Тя е призната за виновна в извършване на убийство с особена жестокост и по особено мъчителен за пострадалата начин.
На 1.02.2017 г. Донка удушила 84-годишна жена в село Дълбок извор, община Първомай, като след това извършила кражба на вещи от дома на пенсионерката. Съдът потвърди и обезщетенията на близките на пострадалата в размер на общо 40 000 лева.
Върховният касационен съд приема, че Донка е извършила убийството по особено мъчителен за пострадалата начин, тъй като душенето на пострадалата е продължило 20-25 минути.
Според съда поведението на подсъдимата е лишено от всякаква милост и съпричастие. Проявената от нея изключителна жестокост, ярост и ожесточение при убийството на пострадалата, характеризират подсъдимата като човек, проявяващ жестокост.
Прочетете още
- 11:51 Нова бомбена заплаха в Пловдив! Евакуираха Общината, Данъчното и още ключови сгради СНИМКИ
- 11:00 "Ако Емрах кихне, става новина": Тони Стораро изригна след нарушението на сина си в Созопол
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 14:00 Случаят „Балогун" показва колко тънка е границата между футбола и властта