Втородивизионни тимове направиха добро впечатление в турнира за Купата на Лигата на Франция, в която отстраниха опоненти от елитното ниво на френския футбол. Лидерът в Лига 2 Дижон донякъде логично отстрани средняка в Лига 1 Реймс с 2:1 у дома. Всички голове в мача паднаха през първото полувреме. Друг тим от втора дивизия Бур ан Брес се добра до продължения срещу елитния Нант, а вече при резултат 2:2 и човек повече по-нискоразредният тим надви в продълженията с 3:2. Оксер, който в момента също е със статут на тим от втора дивизия, повеждаше на три пъти срещу своя домакин от Лига 1 Тулуза, но той все изравняваше. Гостите дори играха с човек по-малко от 83-ата минута. След 2:2 в редовното време и 3:3 в продълженията се стигна до дузпи. От бялата точка обаче по-точни бяха футболистите на Тулуза, които продължават напред в турнира. Резултати: Газелек Аячо – Гингам прекратен заради дъжд Дижон – Реймс 2:1 Каен – Ница 1:2 Лил – Троа 2:1 Лориен – Монпелие 3:2 Бур ан Брес – Нант 3:2 /след прод./ Тулуза – Оксер 3:3 /Тулуза се класира след дузпи/